banner47

Efeler AK Gençlik’ten coşkulu toplantı

AK Parti Efeler Gençlik Kolları, ‘Mahalle Bizim Gençlik Bizim’ toplantısını coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi.

Efeler AK Gençlik’ten coşkulu toplantı
banner68

AK Parti Efeler Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirilen ‘Mahalle Bizim Gençlik Bizim’ toplantısı, MKYK Üyesi ve Genel Merkez Arge Eğitim Birim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Ege Bölge Koordinatörü Tayfun Arşınkol, Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir ve birçok genç üyenin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda şiir - müzik dinletisi, bilgi yarışması yanı sıra eğlenceli dakikalar yaşandı.

Efeler Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın, “Kongre sürecimizi tamamladıktan sonra gece gündüz, yaz kış demeden yoğun bir çalışma ile mahalle teşkilatlanmalarımızı tamamladık çok şükür. Mahalle teşkilatlanmalarımız siyasetimizin en temel yapısını oluşturuyor. Mahalle teşkilatlarımızdaki azim ve gayret ile gönüllere yolculuk yapıyoruz. Efeler'imizde 83 mahallemiz ile bir bütün olarak çalışmalarımızı sürüdürüyoruz. Mahallede emek verilmezse 2023 genel seçimlerinde ve 2024 yerel seçimlerde başarıya ulaşamayız. Bu sebeple sizlerin çalışmaları partimiz ve ülkemizin geleceği açısından büyük bir öneme sahip. Sizler bu bilinç ile mahallelerinizde çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmamak için mücadele etmelisiniz. Özellikle 2023 gibi önümüzde kritik bir seçim varken ve bu seçimde yaklaşık 6 milyon yeni seçmen olarak oy kullanacak genç kardeşlerimiz bulunuyor. Unutmayın arkadaşlar, 2023’ün anahtarı biz gençlerde. Bizler bu sorumluluk bilinci ile çalışmalıyız, çalışmaktayız. Katılımlarından dolayı başkanlarımıza ve tüm genç kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Arge Eğitim Birim Başkan Yardımcısı Seda Sarıbaş, “Gençler ile beraber olmak bizlere heyecan veriyor. Gençlerin bu coşkusu 2023 hedeflerimize giden yolda bizlere enerji veriyor. Gençlerin siyasette aktif rol alması önemli. AK Parti olarak gençlerimiz için seçilme yaşını ilk olarak 25 yaşa daha sonra 18 yaşa indirerek ülke siyasetinde etkin rol kazanmalarının önünü açtık. 2023’e giden yolda gençlerimiz kritik bir öneme sahip. Karşımızda gençler üzerinden kirli siyaset yapmaya çalışan bir muhalefet var. Gençleri eğitime, sosyal faaliyetlere, projelere ve yeniliklere yönlendirmek yerine onları kendi yalanlarına kurban eden, menfaatleri için gençleri sokaklara çıkartarak derslerinden ve eğitimlerinden alıkoyan bir muhalefet anlayışı var. Gençlerimiz şuan dikkat etmeli; sizi kimler yeniliğe çağırıyor, kimler sizler için yatırımlar yapıyor. Teknofest’e, Milli Uzay Projesine, kendinizi geliştirebileceğiniz dev kütüphanelere, fikirlerinizi gerçekleştirmeniz için Tübitak’a kimler çağırıyor. KYK Yurtlarına, KYK Burslarına, Üniversitelere, Gençlik Merkezlerine, Spor Tesislerine, Teknoloji Altyapılarına kimler yatırım yapıyor. Dikkat ile gözlemleyin” ifadelerini kullandı.

Gençlerin sorularını yanıtlayan Sarıbaş, program sonunda gençlere sorular sorarak bilenlere Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’nın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabını hediye etti.

Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Ege Bölge Koordinatörü Tayfun Arşınkol, “AK Parti olarak Z Kuşağı tabirini doğru bulmuyoruz. Gençlerimizi bu söylem ile kutuplaştırarak ayrıştırıyorlar. Kuşak aktarımları tarih süreci içerisinde doğal bir döngü ile devam etmekte bizler gençlerimize daha fazla hangi imkanları sağlayabiliriz bunun derdinde olmalıyız. Zannediyorlar ki gençler AK Parti’ ye teveccüh göstermiyor. Gençler kimin onlara değer verdiğini kimlerin onları kullanmak istediğini değerlendirebiliyor. Bizler gençler olarak TBMM’de varız, mahallede de varız, en küçük ilçemizden en büyük ilçemize kadar en küçük ilimizden en büyük ilimize kadar varız, sosyal medyada da varız, var olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Arşınkol, Efeler Gençlik Kolları teşkilatını toplantı organizasyonu için tebrik ederek, çalışmalarının devamını diledi.

Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir, “Gençlerimizi sosyal medya da yalanlar ile zehirlemeye çalışıyorlar. Bize sosyal medya algısı üzerinden muhalefet eden bir genç ile karşılaştığımızda oturup konuştuğumuzda bu yalanların farkına varıyor. Gençler artık daha fazla sorguluyor, daha iyi değerlendiriyor. Gençlik Kolları teşkilatları olarak sosyal medya da gençlerimizi zehirleyenler ile mücadele ediyoruz. Teşkilatlarımız bunun yanında sokak sokak gezerek her kapıyı çalarak tüm gönüllere dokunmaya çalışıyor. Bu çalışmanın temelini mahalle teşkilatlarımız oluşturuyor. Bizler 2023 Genel seçimine ve 2024 yerel seçimlerine kitlenmiş bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Program sonunda katılan teşkilat üyeleri arasında çekiliş yapılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” kitabı hediye edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139