banner47

Dünya ikincisi sporcuya deveyle muhteşem karşılama

4. Dünya İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede ikinci, 200 metrede ise üçüncü olan milli sporcu Aysun Akay, Aydın’da deveye bindirilerek tur attı.

Dünya ikincisi sporcuya deveyle muhteşem karşılama
banner68

İncirliova Belediyespor Kulübü sporcusu milli atlet Aysun Akay, kulüp binasına geldi. Burada davul zurnayla karşılanan Akay’ın heyecanı gözlerinden okundu. Merdiven yardımıyla deveye binen Akay, yaklaşık 10 dakika tur attı. Deve üstünde vatandaşları selamlayan Akay, belediye binası önünde Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile vatandaşlar tarafından karşılandı.

Burada Kaya sporcuyu çeyrek altınla ödüllendirerek çiçek sundu.

İlçenin adını başarıyla duyurulmasının kendilerini gururlandırdığını dile getiren Kaya, “Yangınlar, sel felaketleri derken ülke olarak zor günler geçirdik. Bu süreçte sporcularımız dünya çapında başarılar kazanarak bizlere umut oldular. Milli sporcumuz Aysun Akay’da dünya çapında bir başarı kazanarak bizi gururlandırdı. İncirliova’mızın adını tüm dünyaya duyurdu. Böyle güzelliklerle anılalım. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Antrenör Saim Korkmaz hocamıza, İncirliova Belediyespor Kulübü yöneticilerine destekleri için ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Hayatında ilk kez deveye bindiğini kaydeden Akay ise yerden yüksekte olmasının kendisini heyecanlandırdığını aktardı.

Akay, geçen ay Polonya'da düzenlenen 4. Dünya İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede ikinci, 200 metre ise üçüncü olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER