banner47

Dağıstanlı, CHP'den ihraç edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Disiplin kurulu tarafından hakkında ikinci kez partiden ihraç kararı alınan CHP üyesi gazeteci Atilla Dağıstanlı, CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararı onaması üzerine partiden ihraç edildi.

Dağıstanlı, CHP'den ihraç edildi
banner68

Edinilen bilgiye göre, gazeteci Atilla Dağıstanlı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl yönetimi tarafından parti yönetimi aleyhindeki sözleri ve yazıları nedeniyle kesin ihraç talebiyle ikinci kez İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve İl Disiplin Kurulu Dağistanlı hakkında partiden kesin uzaklaştırILması yönünde karar almıştı. Ancak Atilla Dağıstanlı’nın bir kez daha başvurusu üzerine konuyu yeniden değerlendiren CHP Yüksek Disiplin Kurulu bu kez kesin ihraç kararını onadı. Böylelikle Dağıstanlı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu'nun kararı üzerine partiden ihraç edildi.

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU KARAR DEĞİŞTİRDİ

Atilla Dağıstanlı, daha önce parti yönetimi aleyhindeki sözleri ve yazıları nedeniyle kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve İl Disiplin Kurulu, Atilla Dağıstanlı’nın partiden kesin uzaklaştırılması yönünde karar vermişti. Ancak Atilla Dağıstanlı’nın başvurusu üzerine konuyu yeniden değerlendiren CHP Yüksek Disiplin Kurulu kesin ihraç kararını bozmuş ve Dağıstanlı’ya kınama cezası vermişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 22:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER