banner47

Çine’de 23 Nisan akşamı istiklal marşı okunacak

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, 23 Nisan akşamı ilçede belediye hoparlöründen İstiklal Marşı okunacağını söyledi. Dinçer, “Bütün Çineli hemşerilerimi saat 21:00’da balkonlara davet ediyorum” dedi. 

Çine’de 23 Nisan akşamı istiklal marşı okunacak
banner68
banner108

Dinçer’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
Cumhuriyetimizin temeli olan ve ulusumuzun iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına armağan etiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101nci yılını kutlamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü çocuklara armağan ederek, dünyada ilk çocuk bayramını ilan etmiş,  toplumun geleceğinin çocuklarda olduğunu vurgulayarak onlara ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur.
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs ile mücadele kapsamında bu yıl da bayramımızı evlerde kutlayacağız. Salgın tedbirlerini bırakmadan bayramımızın büyük bir coşkuyla kutlanmasını diliyorum. Sevgili çocuklarımız; balkonlarımızı, camlarımızı okullarımızı süsler gibi süsleyelim, bayram sevincimizi hiçbir şeyin kırmasına müsaade etmeyelim, bu zor günleri hep beraber geride bırakacağız ve birbirimize doyasıya sarıldığımız nice 23 Nisanları kutlayacağız Bu günleri en kısa sürede atlatarak bayramlarımızı hep birlikte sokaklarda caddelerde ve statlarda coşkuyla kutlayacağız. Ayrıca geçen yıl yaptığımız gibi bu yıl da 23 Nisan akşamı İstiklal Marşımızı Belediye hoparlöründen vererek hep bir ağızdan okuyacağız, bütün Çineli hemşerilerimi saat 21:00’da balkonlara davet ediyorum.
Cumhuriyetimizin koruyucusu ve takipçisi olacak olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101nci yıldönümünü en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER