banner47

“Çıldır, Aydın’ı ticaret ve turizm merkezi haline getirecek”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Çıldır Havaalanı Projesi ile ilgili Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’ u makamında ziyaret etti. Ülken, Çıldır’ın yolcu trafiğine açılması halinde ülkedeki ilk 15 havaalanı arasında yer alacağını vurguladı. 

“Çıldır, Aydın’ı ticaret ve turizm merkezi haline getirecek”
banner68

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Çıldır Havaalanı Projesi ile ilgili Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’ u makamında ziyaret etti. Ziyarette Vali Aksoy, Aydın Ticaret Odası tarafından yürütülen ‘Aydın Çıldır Havaalanının Yolcu Trafiğine Açılması Fizibilite Projesi’ hakkında bilgi aldı. 
Projede hazırlanan fizibilite hakkında söz konusu havaalanı yatırımının detaylarını içeren sunum gerçekleştirildi. 
Ülken, 2016 ve 2018 yıllarında da Çıldır Havaalanının yolcu trafiğine açılması için fizibilite ve araştırma çalışmalarını gerçekleştirdiklerini, o çalışmalarda açıldığı takdirde Çıldır Havaalanı’nın ülkedeki havaalanları arasında ilk 15 arasında yer alacağını vurguladıklarını dile getirdi. 
Proje kapsamında gerçekleştirilen fizibilite çalışmasının nihai halini ve değerlendirmeleri Aydın Valisi Sayın Hüseyin Aksoy’a sunacaklarını söyleyen Ülken, rapordaki somut ve gerçekçi verilerle söz konusu yatırımın Aydın’a ve bölgeye katkısını gerekçelerle ortaya koyacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER