banner47

CHP’li Başkandan o isme sert tepki

AK Parti Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Medya Tanıtım Başkanı Elif Genç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki topladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamasına tepki gösteren Genç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeli önünde yapılan törenlere ‘ayin’ benzetmesi yaptı.

CHP’li Başkandan o isme sert tepki
banner68
banner108

(NACİ ERİŞ) 

Geçmişte de birçok kez yaptığı paylaşımlarla skandallara imza atan AKP Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve Medya Tanıtım Başkanı Elif Genç, eleştiri oklarını bir kez daha üzerine çekti. Yaptığı açıklama ile eğitim sistemini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e yanıt vermek isterken işin dozunu kaçıran Genç'e sosyal medyada da tepki yağdı.
CHP Grup Başkanvekili Özel'in "Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir Orta Çağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var. 20 yıl sonra okuduğunu anlamayan kindar bir nesil çıkar." sözlerini eleştiren Genç, Twitter ve sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün heykeli önünde yapılan törenlere, ‘ayin’ benzetmesi yaptı.  Genç, "4-6 yaş çocuklar büst önünde ayin yapınca çağdaş, Kur-an kursuna gidince ortacağ zihniyetine sahip oluyor. Öyle mi Özgür Özel?" ifadelerini kullandı. 
Genç'in Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yaptığı çirkin benzetme farklı kesimlerce tepki topladı.
“TOPLUMU BÖLMEYE ÇALIŞIYOR”
CHP Kuşadası Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Taşdelen Dağlı, Elif Genç’in yaptığı paylaşım ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü din ve Kuran’ın karşısında konumlandırarak toplumu bölmeye ve kutuplaştırmaya çalıştığını söyledi.
Dağlı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
“AK Parti Kuşadası İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Elif Eralp Genç’in, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü önünde düzenlenen törene katılan çocuklar için sosyal medya hesabından paylaştığı ‘4-6 yaş çocuklar büst önünde ayin yapınca çağdaş, Kur-an kursuna gidince ortaçağ zihniyetine sahip oluyor” ifadeleri kabul edilemez. 
Aktif olarak yerel siyasetin içerisinde bulunan bir kadın olan Sayın Elif Eralp Genç, bu paylaşımı ile AK Parti’nin gizlemeye çalıştığı zihniyetini, kafa karışıklığını ve iki yüzlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur. Elma ile armudu karıştıran bu zihniyet bir kez daha laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü dinin ve Kur’an-ı Kerim’in karşısında konumlandırarak kendi aklınca yarattığı suni gündemle toplumu bölmeye ve kutuplaştırmaya çalışmaktadır. 
Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak bu zihniyeti ve onun gündelik, politik yaşam içerisindeki “erkek” tezahürlerini çok iyi biliyoruz. Ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün pek çok gelişmiş ülkeden önce Türk kadınına tanıdığı seçme ve seçilme hakkı sayesinde siyasi arenada kendisine yer bulan bir kadının kaleminden çıkan bu ifadeleri her şeyden önce hicapla karşılıyor ve Sayın Elif Eralp Genç’i haddini bilmeye davet ediyoruz. 
Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve onun anısını yaşatmak için düzenlenen etkinliklere katılan çocuklarımıza dil uzatmasına ve kendilerine siyasi rant sağlamaya çalışmalarına izin vermeyeceğiz. Sayın Elif Eralp Genç nezdinde bu zihniyetin tüm temsilcilerine Ulu Önderimizin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için söylediği “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz” sözlerini hatırlatarak Cumhuriyet Halk Partili kadınlar olarak kimsenin ışığımızı karatmasına izin vermeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2021, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139