banner47

CHP'li Başkanlar Girne Şehitliğinde

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere KKTC'ye giden CHP'li heyet, yavru vatanın kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın mezarı başında andı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun da aralarında bulunduğu heyet, Girne Boğaz Şehitliği’ni de ziyaret etti. Çerçioğlu, Aydın’ın Çine ilçesinden olduğu bilinen şehidin mezarı başında dua etti. 

CHP'li  Başkanlar Girne Şehitliğinde
banner68

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ile ilişkileri geliştirmek üzere görevlendirilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın organizasyonu kapsamında yavru vatana giden CHP heyetin ziyaretleri sürüyor.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer’den oluşan CHP heyetinin ilk ziyareti KKTC'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın mezarına oldu. Heyete merhum Cumhurbaşkanı Denktaş'ın oğlu Serdar Denktaş'ta eşlik etti.
Daha sonra heyet, Girne Boğaz Şehitliği’ni gezdi. Burada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Çine ilçesinden olduğu bilinen şehidin mezarı başında dua etti. 
Program kapsamında CHP’li heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER