banner47

Cezasını çerçeveletip duvara astı

Son günlerin moda tartışması olan ‘128 milyar dolar nerede’ pankartları ve pankartların sökülmesi, Efeler’de ilginç bir şekilde sonuçlandı. CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, pankart nedeniyle yazılan cezayı çerçeveletip duvara astı.

Cezasını çerçeveletip duvara astı
banner68
banner108

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP’nin yurt genelinde yaptığı ve kendilerinin de CHP Efeler İlçe binasına astığı ‘128 milyar dolar nerede’ parkartı nedeniyle para cezası yazıldığını açıkladı.

Kabahatler Kanunu çerçevesinde yazılan cezanın tebliğ edildiği Mersin, kağıdı çerçeveletip duvara astı.

Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Mersin, şu ifadeleri kullandı:

“CHP Efeler İlçe Binamıza astığımız ‘128 milyar doların nerede?’ olduğunu sorduğumuz pankartla alakalı olarak bugün kabahatler kanununa göre tarafıma para cezası tebliğ edildi. Ben de bu cezayı ömrümün sonuna kadar saklamak için çerçeveletip astım. Bu cezayı sadece çerçeveletmekle kalmayacağım. Çocuğuma hatta torunlarıma göstereceğim. Onur belgesi sahibi olmamı sağlayan, soru sormayı kabahat sayan zihniyeti de halkımızın takdirine bırakıyorum. Bu ödediğim cezanın da 128 milyar dolar gibi kaybolmamasını temenni etsem de umutsuz olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 3 hafta Önce

Kasa bomboş dediniz,baktınız tutmadı 128 milyar nerede?
İşinize nasıl gelirse.
Bu millet size inanmayıp oy vermeyincede yok trol,yok gerdanlık,yok cahil diye hakaretlere başlıyorsunuz.
Tutarlı değilsinizki,millet sizi hükümet yapsın.

SIRADAKİ HABER