banner47

Balıkçı tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor

Aydın’daki balıkçı halinde bu yıl özellikle hamside bolluk yaşanıyor. Balık satışı yapan Yusuf Turgut, sezonun bereketli geçtiğini ve bu nedenle fiyatların da uygun olduğunu belirtti. 

Balıkçı tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor
banner68

Aydın’da balıkçı halindeki satıcılar, bu yılki balık sezonundan memnun. Balıkçı Yusuf’un işletme sahibi Yusuf Turgut, özellikle hamside bolluk yaşandığını ve bu sayede satışların da arttığını söyledi. 
Hamsinin yanında istavritin de tercih edilen balık çeşitleri arasında yer aldığını ifade eden Turgut, “Hamsi sezonu iyi geçiyor, bolluk nedeniyle hamsi ve istavritin kilosu bu yıl da 25 lira. Geçen yıllarda balık sıkıntısı varken bu fiyatlara satıyorduk. Fiyatlar çok uygun” dedi.
“GÜNDE 25 KASA SATILIYOR”
Bolluk ve fiyatların uygun olmasının satışlara da yansıdığını ifade eden Turgut, “Geçen yıl 15 kasa hamsi satarken bu yıl 25 kasa hamsi satışı yapıyoruz. Vatandaş da bolluktan memnun” diye konuştu. 
SENENİN REKOR BALIĞI LAGOS
Tezgahta her fiyattan balık çeşidinin bulunduğunu söyleyen Turgut, “Bu sene en pahalı balık, lagos var. Fiyatı 300 lira. Tezgahlarda toplumun her kesimine hitap eden balık var” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER