banner47

Aydınlı vatandaş topladığı mavi kapaklarla tekerli sandalye hediye etti

Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan Hüsnü Çam, topladığı mavi kapaklar ile engelli bir vatandaşa daha tekerlekli sandalye hediye etti.

Aydınlı vatandaş topladığı mavi kapaklarla tekerli sandalye hediye etti
banner68

(İSMAİL ÖRS) Aydın'ın Efeler ilçesinde yaşayan ve özel bir lisede işçi olarak çalışan 65 yaşındaki Hüsnü Çam, topladığı plastik şişe ve mavi kapaklar ile ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarına dokunmaya devam ediyor. 10 yılda bir tona yakın mavi kapak ve plastik şişe toplayan Çam, onlarca engelli vatandaşın tekerlekli sandalye, yürüteç, koltuk değneği gibi ihtiyaçlarını karşılamasını sağlıyor. Çam, bir engelli vatandaşın daha yardımına koştu. Bir süredir topladığı mavi kapaklar karşılığında aldığı tekerlekli sandalyeyi, yürüme engelli olan 50 yaşındaki Sibel Balkım'a hediye etti. Tekerlekli sandalye sahibi olduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Balkım, Çam'a teşekkür etti.

Sağlık sorunları yaşamadığı sürece mavi kapak toplamaya devam edeceğini ifade eden Hüsnü Çam, "İyilik kazansın. Ben elimden geldiğince engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım edeceğim. Bu dünya hepimizin" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139