banner47

Aydınlı usta tiyatro sanatçısı Yalçın Dinçer koronaya yenildi

Şükran Güngör'den sonra Aydın'da yetişen en usta tiyatro oyuncusu, ‘Aydın tiyatrosunun abisi’ olarak bilinen Yalçın Dinçer, yakalandığı koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Aydınlı usta tiyatro sanatçısı Yalçın Dinçer koronaya yenildi
banner68

Aydın’da tiyatronun yaygınlaşması için büyük gayret sarf eden ve kendini bu mesleğe adayan Yalçın Dinçer, bir süre önce koronavirüse yakalanmıştı. Evde karantinaya alınan Dinçer, durumunun ağırlaşmasıyla Söke Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Burada yoğun bakımda tedavi gören Dinçer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Dinçer’in ölümü, Aydınlıları derinden üzdü. Usta oyuncunun cenazesinin saat: 12.00'de Kemer Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

AYDIN’A 3 TİYATRO SALONU, 1 AMFİ TİYATRO KAZANDIRDI

Yalçın Dinçer, 1959 yılında büyük bir tutku ve sevdayla başladığı tiyatro yolculuğunda, hiçbir karşılık beklemeden verdiği sonsuz emekleriyle Çine'ye iki tiyatro salonu, Aydın'a üç tiyatro salonu ve bir amfi tiyatro kazandırdı. 1999-2010 yılları arasında Aydın Büyükşehir Belediye Tiyatrosu'nda genel sanat yönetmeni olarak birbirinden nitelikli çocuk ve yetişkin oyunlarını 125 bin seyirciye ulaştıran Yalçın Dinçer, 'Aydın tiyatrosunun abisi’ olarak tanınıyordu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER