banner47

Aydınlı manav enginarı Dünya’ya tanıtıyor

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan ve uzun yıllardır manavlık yapan Enver Güngördü, Aydın’ın sevilen ürünlerinden olan enginarı dünyaya tanıtıyor. 

Aydınlı manav enginarı Dünya’ya tanıtıyor
banner68

(İSMAİL ÖRS) Aydın-İzmir karayolu üzerinde bulunan Elit Manav’ın sahibi ve işletmecesi Enver Güngördü, Aydın’ın sevilen lezzetlerinden olan enginarı dünyaya tanıtıyor. Cam kavanozlarda tuzlu su ile muhafaza ederek hem lezzetini koruyan hem de 2 yıl boyunca bozulmadan saklanabilen enginarlar yok satıyor. Özellikle yaz mevsimlerinde yoldan geçen binlerce yerli ve yabancı tatilcinin gözdesi olan enginarlara, Alman ve Rus vatandaşları başta olmak üzere birçok farklı ülkeden talep artıyor. 

EV YAPIMI TURŞU VE ZEYTİNİN VAZGEÇİLMEZ ADRESİ 
Kendi bahçesinden topladığı malzemeleri limon suyu ve kaya tuzu ile birleştirerek hazırladığı turşularla da vatandaşların vazgeçilmez adreslerinden biri olan Elit Manav’ın işletmecisi  Enver Güngördü, “Turşularımız önce kendi soframızda tüketiyoruz. Turşularımızın bir kere tadına bakan kilolarca satın alıyor. Limon suyu ile hazırladığımız için mideyi kesinlikle yakmıyor ve sağlığa zarar vermiyor” diye konuştu. Bunun yanında müşterileri için özel olarak ürettikleri kaliteli zeytin ve zeytin yağları da hem lezzeti hem de çıtır yapısı ile vatandaşlardan tam not alıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER