banner47

Aydınlı gençler Türkiye’den destek bekliyor

İsveç’te düzenlenen Gençler Su Ödülü yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Aydın Fen Lisesi öğrencileri Ali Semih Ural ve Kaan Uz, başlatılan oylamada destek bekliyor.

Aydınlı  gençler Türkiye’den destek bekliyor
banner68

Aydın Fen Lisesi öğrencileri Ali Semih Ural ve Kaan Uz, ‘Stockholm Gençler Su Ödülü 2021’de (Stockholm Junior Water Prize 2021) Türkiye’yi temsilen yarışıyor. Yarışma kapsamında 39 ülkeden öğrencilerin projeleri oylamaya katılırken en çok oy toplayan ülkenin projesi yarışmayı kazanacak. Birincisinin halk oylarıyla belirleneceği yarışmada finale kalan Aydınlı Ali Semih Ural ile Kaan Uz, Türkiye’den projelerine destek bekliyor. Ural ve Uz, vatandaşların oylamaya katılarak bu ödülün Türkiye’ye kazandırılmasına yardımcı olunmasını istiyor.

Aydınlı gençlerin projesine destek vermek isteyenler https://www.watertank.se/voting/ linke giderek oylamaya katılabilecek. Linkte girip arama kısmına “pressure” yazarak projeyi bulup oylama yapılabilecek. Bunun için yapılması gereken tek şey ise mail adresinizi girmek olacak. Oylama Ağustos’un ilk iki haftası boyunca açık olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER