banner47

Aydın’da bebek cenazeleri karıştı

Aydın’da aynı hastanede aynı gün hayatını kaybeden iki bebeğin cenazelerinin karışmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Cenazelerin karıştırıldığı DNA testiyle doğrulanırken, hastane görevlisi M.M. hakkında 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi.

Aydın’da bebek cenazeleri karıştı
banner68

(Naci ERİŞ – ÖZEL HABER)

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni doğan iki bebek, 20 Ocak 2020’de hayatlarını kaybetti.

Bebeklerden birinin cenazesi Aydın’ın Karacasu ilçesinde yaşayan baba Anar B.’ye, diğeri ise İncirliova’ya bağlı Acarlar Mahallesi’nde yaşayan baba Aykut B.’ye hastane görevlisi tarafından teslim edildi.

Acarlarlı Aykut B. ve ailesi, bebeklerinin naaşını defnetti.

Karacasulu aile ise defin işleminden önce bebeklerini son kez görmek istedi.

Cenazeye baktıklarında bebeğin kendilerine ait olmadığını fark eden aile, durumu Acarlarlı aileye bildirdi.

DNA TESTİ KARIŞIKLIĞI DOĞRULADI

Ancak her iki aile de cenazelerini defnetti. Olayın ardından geçen sürede şüpheleri devam eden aileler, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

Savcılık talimatıyla Acarlar ve Karacasu’da bulunan iki mezar da açılarak bebeklerden DNA örneği alındı. DNA testi sonucunda, bebek cenazelerinin karıştırıldığı doğrulandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında cenazeleri karıştıran hastane görevlisi M.M. hakkında iddianame hazırlandı.

Mahkeme tarafından kabul edilen iddianamede görevli M.M.’nin 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER