banner47

Aydın Valiliği’nden 30 Ağustos resepsiyonu

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda protokol üyeleri bir araya geldi. Resepsiyonda, zaferin 99’uncu yıldönümünde kutlama pastası kesildi.

Aydın Valiliği’nden 30 Ağustos resepsiyonu
banner68

Aydın'da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99'uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında Vali Hüseyin Aksoy, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde resepsiyon verdi. 
Resepsiyona Vali Aksoy’un yanı sıra Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 
Resepsiyona katılan davetlileri kapıda karşılayan Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy, resepsiyon boyunca davetliler ile birlikte yakından ilgilenip sohbet etti. 
Programda 30 Ağustos Zaferi'nin anısına pasta kesildi, harmandalı gösterisi yapıldı. 
Vali Aksoy, günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada şunları söyledi: 
“Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda önemli bir rol oluşturan 30 Ağustos'un 99’uncu yıl dönümündeyiz. Ülkemizin birçok tarafı düşmanlar tarafından işgal edildiği bir dönemde, 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk, arkadaşlarıyla birlikte Samsun'a çıkarak ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmıştır. Samsun'dan Amasya'ya geçerek Amasya Genelgesi ile Erzurum ve Sivas Kongreleriyle milli mücadelede önemli aşamalar kaydetmiştir. 1920'de TBMM'nin açılmasıyla milli mücadelede yeni bir aşamaya geçilmiştir. 30 Ağustos da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda en önemli halkalardan birisidir. Bu önemli ve anlamlı gecede başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk Bayrağı altında özgürce yaşamamıza vesile olan bütün şehitlerimizi rahmete, gazilerimizi şükranla anıyorum. Bugüne kadar ülkenin gelişmesi ve kalkınması için katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bu özel gecede sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum."

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER