banner47

Aydın'da vakalar sıfırlanıyor! Çok az kaldı

İllere göre haftalık koronavirüs vaka sayıları açıklandı. Buna göre, Aydın'da vakalar yüz binde 21,09’a düştü.

Aydın'da vakalar sıfırlanıyor! Çok az kaldı
banner68
banner108

Türkiye geneli 22-28 Mayıs 2021 tarihli haftalık vaka sayısı açıklandı. Tabloya göre, Aydın'da vakalar yüz binde 21,09'a düştü. Geçen hafta ilde haftalık vaka sayısı 31,10 olarak belirtilmişti.

“VAKA SAYILARI AZALIYOR”

Aydın Valiliği ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerin ardından sarı kategoriye düşen Aydın, bu hafta da yerini korudu. Haftalık vaka sayılarının açıklanmaya başlandığı ilk günlerden bu yana Aydın genelinde sıkı tedbirler alınırken geçtiğimiz hafta il genelinde yüzde 34’lük bir azalma oranı ile ciddi düşüş yaşayan Aydın’da bu hafta yüzde 32’lik bir azalma gerçekleşti.
 

“TEDBİRLER ETKİSİNİ DAHA ÇOK GÖSTERECEK”

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tablo kapsamında yapılan hesaplamalara göre 22- 28 Mayıs tarihleri arasında Aydın'da günde ortalama 34 vaka görülürken, bu rakam bir haftada 235’e ulaştı. Geçtiğimiz hafta ortalama 49 olan günlük vaka sayısı ise bu hafta 34’e düştü.
Haftalık vakalar ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 22:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER