banner47

Aydın'da köpeğe tecavüz eden kişinin iddianamesi hazırlandı

Aydın’ın Efeler ilçesinde köpeğe tecavüz ederken yakalanan ve yasa gereği bin 33 lira para cezası kesilerek serbest bırakılan A.D., hakkında dava açıldı.

Aydın'da köpeğe tecavüz eden kişinin iddianamesi hazırlandı
banner68

(İSMAİL ÖRS) Olay, Aydın'ın Efeler ilçesinde geçen temmuz ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, adının A.D., olduğu öğrenilen bir kişi, köpeğe tecavüz ederken yakalandı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. A.D., isimli sapık gözaltına alındı. A.D., bin 33 Lira idari para cezası kesilerek serbest bırakıldı. Zavallı köpek ise, polis ekipleri tarafından barınağa teslim edilerek koruma altına alındı. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında şüpheli hakkında ‘hayasızca hareketlerde bulunma’ suçundan iddianame hazırlandı ve dava açıldı. Şüpheli 6 aydan bir yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak. 
Hayvanları Koruma Kanunu, geçen 14 Temmuz’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu tarihten sonra hayvanlara karşı işlenecek suçlarda, suçluların daha ağır şekilde cezalandırılacağı öğrenildi. Şüpheli A.D., yasanın yürürlüğe girmesinden 8 gün  önce bu suçu işlediği için Hayvan Hakları Koruma Kanunu kapsamında yargılanmayacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
X
X - 3 ay Önce

Dünyanın adalet düzenine okunmadık lanet kalmadı ilahi olanından kaçış yok ama.Rabbim yarına bırakır yanına bırakmaz canını ateşle tüketir elbet

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139