banner47

Aydın'da deve güreşleri nefes kesti

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteğiyle düzenlenen deve güreşleri nefes kesti. Etkinlikte SMA 1 Tip hastalığına yakalanan 2 yaşındaki Alparslan Sarıboğa’nın tedavisine destek olmak için yardım toplandı.

Aydın'da deve güreşleri nefes kesti
banner68

Ilıcabaşı Mahallesi'ndeki Ayter Güreş Arenası'nda gerçekleştirilen festivalde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden getirilen 180 deve mücadele etti. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun desteğiyle gerçekleştirilen güreşleri yaklaşık 20 bin vatandaş büyük bir heyecanla takip etti. Gazetecilere açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, deve güreşi kültürünü yaşatmaya devam edeceklerini belirterek, ilginin çok fazla olduğunu söyledi.

Etkinliğe CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ve ilçe belediye başkanları katıldı.

MİNİK ALPARSLAN UNUTULMADI

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından etkinlik alanına yerleştirilen kumbaralar ile SMA Tip 1 hastalığına yakalanan Alparslan Sarıboğa’nın tedavisine destek olmak için yardım toplandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2021, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139