banner47

Avşar: Makul çözüm yolu bulunmalı

Aydın Berber Kuaför ve Güzellik Salonları Odası Başkan Adayı Serhan Avşar, güzellik salonlarındaki birtakım cihazların kullanılmamasına yönelik alınan karara tepki göstererek “Güzellik salonları işletmecileri ve çalışanları mağdur edilmemeli.” dedi.

Avşar: Makul çözüm yolu bulunmalı
banner68

Türkiye genelinde sayıları 100 bini geçen güzellik salonları ile ilgili kritik bir karar çıktı. Danıştay Onuncu Daire, dermatolog ve estetik cerrahların açtığı davada, güzellik salonlarında birtakım cihazların kullanılmasına izin veren yönetmeliği iptal etti. Alınan karara Aydın Berber Kuaför ve Güzellik Salonları Odası Başkan Adayı Serhan Avşar’dan tepki geldi.

“MAKUL ÇÖZÜM YOLU İÇİN AKTİF OLARAK ÇALIŞACAĞIZ”

Söz konusu karardan dolayı birçok güzellik salonunun kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade eden Avşar, “Güzellik Salonları, Türkiye'de sayısı yüz bini bulan işletmecinin ve geçimlerini buradan sağlayan, dört yüz bine yakın çalışanının olduğu dev bir sektördür. Mahkeme kararından daha önce alınmış ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı belgeleriyle, cihazları kullanmaya yetkin çalışan ve işletme sahipleri mağdur edilmemelidir. En büyük temennimiz, Sağlık Bakanlığı’nın belge sahipleri ve yeni belge almak isteyenler için eğitim programı düzenleyerek sektöre destek olmasıdır. Hem toplum sağlığı konusunda hem de güzellik salonları işletmecilerinin ve çalışanlarının mağdur edilmemesi için makul çözüm yolu bulunması adına gerekli çalışmalarda aktif olarak yer almaya özen göstereceğimizi belirtmek isterim.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER