banner47

Avrupalı gençler bir hafta Aydın'ı gezdi

Aydın’ın ilk ve tek sakin şehri Yenipazar’a AB Projesi kapsamında yabancı öğretmenler ve öğrenciler ziyaret etti. Avrupalı öğrenciler, Aydın'da çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Avrupalı gençler bir hafta Aydın'ı gezdi
banner68

Merkez Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Yalçın Karaca'nın hazırlamış olduğu "Science in Our Hands" isimli AB projesi kapsamında Yenipazar’a 4 ülkeden misafirler geldi. Aydın’da bir hafta kalan grup, çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi ve Aydın'ı gezdiler.

Yörük Ali Efe Evi Müzesi’ni gezen grup, Kaymakam Osman Kural, Belediye Başkanı Yüsran Erden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayşe Acar’ı da ziyaret etti. Ziyaretler esnasında karşılıklı hediyeler verildi.

AYDIN'I TANIDILAR

Aydın'ın başta Yenipazar, Karacasu, Efeler ve Sultanhisar ilçelerini gezen grup, Denizli ve İzmir gibi yakın illeri de ziyaret ettiler. Merkez Ortaokulu öğrencileri ile birlikte çeşitli etkinlikler yapan Avrupalı grup, Yenipazar'da olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti.

BAŞKAN ERDEN, İNGİLİZCE KONUŞTU

Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, 4 farklı milletten Aydın'a gelen misafirlere İngilizce konuşarak Yenipazar'ı tanıttı. İlçenin doğa güzelliklerinden bahseden Başkan Erden, Cittaslow manifestosundan da söz etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2021, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER