banner47

Atatürk Devlet Hastanesi yeşili koruyor

Yeşil dokuyu korumak için harekete geçen Aydın Atatürk Devlet Hastanesi personeli, hastane bahçesinin bakım, onarım, budama gibi işlemlerini yaptı.

Atatürk Devlet Hastanesi yeşili koruyor
banner68

Yaklaşık 40 bin metrekareye sahip bahçesiyle hastalara nefes aldıran Atatürk Devlet Hastanesi, yeşil dokuyu koruyor. Huzurlu ve modern bir hastane bahçesi için gerekli tadilat ve yenileme işlemleri personel tarafından yapıldı.

Bahçede genel temizlik, bakım, onarım, ilaçlama, budama ve çevre düzenlemesi gibi işlemleri gerçekleştiren personeller, hastaların ve refakatçilerin dinlenebileceği huzurlu bir ortam yarattı.

“BAHÇESİYLE UZUN YILLARDIR AYDIN HALKINA HİZMET VERİYOR”

Hastane yetkililerince yapılan açıklamada, uzun yıllardır korunan yeşil yapının bozulmaması için çalışmaların özenle devam edeceği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1963 yılında Aydın SSK Bölge Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan, 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredilip ismi Atatürk Devlet Hastanesi olarak değiştirilen hastanemiz, ilk açıldığı günden bugüne bahçesindeki ağaçların gerekli bakım ve budama işlemleri, zamanla kuruyan ağaçların yerlerine ilave ağaçlar da dikilerek yeşil dokuyu korumaya özen göstermiş.

Hastane bahçesinden ziyade, tarihi ulu ağaçlar ile koruma altına alınan milli parklar gibi yemyeşil dokusuyla botanik bahçeyi andıran alan, uzun yıllardan beri Aydın halkına hizmet vermektedir.

Hastanemize başvuran hasta ve hasta yakınlarımızın rahat bir nefes alabileceği, yoğun bakım ve servislerde yatan hastalarına refakat ederken dinlenebileceği huzurlu ve modern bir hastane bahçesi için gerekli tadilat ve yenileme işlemleri ile misafirlerimize yemyeşil bir ortam hazırlamak gayreti içerisindeyiz.

Genel temizlik, bakım, onarım, ilaçlama, budama ve çevre düzenlemesi gibi işlemleri yapan personellerimize özverili çalışmalarından dolayı da tebrik ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER