banner47

Aşı olmayanlar deve güreşleri alanlarına giremeyecek

Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Federasyonu (DEGÜF) Başkanı Özgür Dülger, bu yıl yapılması planlanan deve güreşleri alanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayan seyircilerin alınmayacağını söyledi.

Aşı olmayanlar deve güreşleri alanlarına giremeyecek
banner68

Dülger, AA muhabirine, Kovid-19 salgını dolayısıyla geçen yıl yapılmayan deve güreşlerinin kasım ayında yeniden başlayacağını belirtti.

Güreş severlerin bu anı merakla beklediğini aktaran Dülger, farklı illerden 82 ayrı deve güreşi organizasyonu başvurusu aldıklarını, bu organizasyonların da salgın tedbirleri kapsamında yapılacağını ifade etti.

Salgın kurallarına herkesin uyması çağrısında bulunan Dülger, şöyle konuştu:

"Hijyen kurallarına uygun, devletin verdiği kurallara, kaideye uyacak şekilde güreşlerimizi yapacağız. Bu noktada deve güreşleri alanlarına aşısız hiçbir seyirci alınmayacak. Onun için herkesi aşı olmaya davet ediyoruz. Develer 1 yıldır güreşmediği için strese girdi. Bunun için inşallah kasım ayında sorunsuz şekilde güreşlerimizin başlamasını umuyoruz. Deve güreşlerinin izleyicisi de çok fazla. Futbol maçlarındaki heyecandan fazlasını deve güreşince hissediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 14:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş09
Vatandaş09 - 1 ay Önce

Çokda şeyimizdeydi sizin boklu develeriniz. Sağlımızdan daha mı önemli. Zaten gelmiyordum da gelenler de inşAllah tepkilerini koyarlar neyidiği belirsiz bir sıvı dayatması için. Hem siz kendinizi ne sanıyorsunuz ki devlet zorunlu değil gönüllü dedi. Siz kendi kendinize kanun mu çıkarıyorsunuz.

SIRADAKİ HABER