banner47

Aker'den Bozkurt'a eleştiri: "Tek yaptığı yenilik o fotoğraf"

Aydın Barosu Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkan adaylarından Avukat Ramazan Aker yaptığı konuşmada mevcut Baro Başkanı Avukat Gökhan Bozkurt’a yönelik eleştiride bulundu ve seçilmesi halinde baroya getireceği yenilikleri anlattı. Aker, “Gökhan Bozkurt’un yaptığı tek yenilik 10 kişilik yönetim kurulu listesi ile çektirdiği fotoğraftır” dedi. 

Aker'den Bozkurt'a eleştiri: "Tek yaptığı yenilik o fotoğraf"
banner68

(İSMAİL ÖRS) Aydın Barosu’nun geleneklerine ve samimiyete bağlı bir meslek örgütü olduğunu ifade eden Ramazan Aker, “Aydın Barosu, dünya ve ülke gündemindeki sorunlara müdahale edebilen ve tek başına kalsa da irade ortaya koyabilen bir barodur. Ben her zaman avukatın ve baronun mahremiyetinin korunmasını talep ettim. Genel kurulda tartışmamız gereken konular, sosyal medyada konuşuldu. Gökhan Bozkurt, yaptıklarını uzun uzun anlattı. Bizim için yenilik yoktu. Dördüncü kez aday olurken yaptığı tek yenilik 10 kişilik yönetim kurulu listesi ile çektirdiği fotoğraftır” sözlerini kullandı. 
Sorunların aynı yöntemle çözülemeyeceğini söyleyen Aker, “Avukatlık mesleğine ve savunmanın kutsallığına olan inancım ve ayrımcı geleneğe karşı olduğum için adayım. Baromuz şahsi hesaplaşmalar ve kişisel çıkarlara ev sahipliği yapmayacak kadar kutsaldır” dedi. Vaatlerini anlatan Aker, “Avukatlık mesleğinin sosyal ve ekonomik yapısını düzeltmek için gayret edeceğiz. Adli yardım ücretlerinin arttırılması ve yeni hizmet binasının yapılması için çalışacağız.  Staj dönemlerinde ilçelerden gelen stajyer avukatlar için servis hizmeti başlatacağız. Meslektaşlarımızın haklarını savunacağız. Baro odalarımız yetersiz artan meslektaş sayısını karşılamıyor bu sorunu da çözmek için çalışacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 18:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER