banner47

Akbudak’tan küfreden Suriyeli hakkında yorum

Zafer Partisi Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, Aydınlılara ve Türklere ağır küfürler eden Suriyeli ile ilgili açıklama yaptı. Akbudak, “Hem ekonomik hem güvenlik olarak çok büyük bir tehdit içindeyiz. Bu bir göç değil. Bu bir istila” dedi. 

Akbudak’tan küfreden Suriyeli hakkında yorum
banner68
banner108

Ülkesindeki savaştan kaçıp Aydın’ın Didim ilçesine yerleşen sığınmacı, sosyal medyada yayınlanan videoda kullandığı küfür dolu ifadelerle kan dondurdu. Videoda, "Sizin kızlarınızı da ……., burada ……. çok, tecavüz ederim.." dediği görülen mülteci konuştuğu kişiye ise "Erkeklik yapma klavyenin arkasından, gel burada yap" cümlelerini kullandı.  
Türk kızlarına ve Aydınlılara hakaretler savuran mülteci, büyük tepki topladı. Gözaltına alınan Suriyeli mültecilerin sınır dışı edilmesine ve Türkiye’ye giriş yasağı konulmasına karar verildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Zafer Partisi Aydın İl Başkanı Cem Akbudak, bu tür bir olayın ilk kez yaşanmadığını belirterek “Biz başından beri hep şunu söylüyoruz, gelen Suriyelilerin kim olduğu hiç araştırılmıyor, sorulmuyor. Kapı açık, herkes geliyor. İstihbarat örgütü müdür, terör örgütü mensubu mudur hiç araştırılmıyor. Her ülkeye mülteci kabul ediliyor, burada sorun yok. Ancak mülteci kabul ederken ‘Nereye gidiyorsun, kimin yanında kalacaksın?’ diye soruluyor. Bizde ise kapı açık, herkes kabul ediliyor. Bu ülkenin toprakları çok kıymetli. Dış güçlerin hepsinin gözü var bu topraklarda. Karıştırmak için her türlü şey yapılıyor. Biz bunu başından beri söylüyoruz. 8 milyon Suriyeli 10 gün içinde gelmiş, kim olduğu belli değil, devletten yardım alıyor, genç kızlarımıza saldırıyor, cinayet işliyor. Devletin buna çare bulması lazım” diye konuştu. 
 “HEM EKONOMİK HEM GÜVENLİK OLARAK BÜYÜK BİR TEHDİT İÇİNDEYİZ”
Akbudak, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Biz iktidara gelirsek, geldiğimiz gün bu konuyla ilgili çalışmalarımız, genel başkanımızın kararı belli. Gidecekler, başka çaresi yok. Güzellikle veya başka türlü gidecekler. Bu ülkenin bunları gönderme hakkı var. 
Bize en yakın Torbalı’da oldu. Bir gencimize saldırdılar. Kim oldukları, ne için geldikleri belli değil zaten. Bu ülkenin yetkililerinden hiçbiri kalkıp bu konuda bir önlem almıyor. Hem ekonomik hem güvenlik olarak çok büyük bir tehdit içindeyiz. Bu bir göç değil. Bu bir istila. 
Bu nedenle biz kararlıyız. Bu konuda savcılar harekete geçmiş, videodaki kişi tutuklanmış. Ama bugün Didim’de yapıldıysa, ertesi gün başka bir ilçemizde yapılır. Bizi bu konuda ırkçılıkla suçlayanlar da var. Irkçılıkla ne alakası var bunun? Bunlar, Suriye’de  bulundukları topraklar bombalandığı için mi geldiler, yoksa buraya gelmeleri için mi bombalandılar? Bunların terk ettikleri topraklarında kimler kalıyor şu anda? PYD kalıyor, PKK kalıyor. Bu ülkeyi yöneten insanların bundan bihaber olması imkansız.”

“BU KONUDA İMZA TOPLAMAMIZ YASAKLANDI”
Suriyelilerin ülkelerine dönmesi için imza topladıklarını söyleyen Akbudak, “Her gün ülke genelinde topladığımız imzayı genel merkezimize gönderiyoruz. 10 milyon imzayı genel başkanımız İçişleri Bakanlığının önünde alacak. Ondan sonra bir önerge halinde TBMM’ye sunacak. Ancak, bizim imza toplamamız, bu konuda stant açmamız yasaklandı. Biz stant açtık, bunları kaldırdılar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Adıgüzel
Ali Adıgüzel - 3 hafta Önce

Onlar kendi ülkelerini bile savunamamış istersek onları bu ülkeyi dar ederiz

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139