banner47

ADÜ’nün açılış tarihinin ertelenmesine tepki

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)'nün daha önce 13 Eylül olarak belirlenen açılış tarihi Kredi Yurtlar Kurumu (KYK)'nın yerleştirme sonuçlarını açıklamaması nedeniyle Ekim ayına ertelendi. Aydın'da uzun yıllardır yurt işletmeciliği yapan Murat Kemal Yüce ise bu karara tepki gösterdi.

ADÜ’nün  açılış tarihinin ertelenmesine tepki
banner68

Adnan Menderes Üniversitesi'nin henüz Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yerleştirme sonuçlarının açıklanmaması nedeniyle 13 Eylül olan açılış tarihini Ekim ayına ertelemesi öğrenciler arasında sevinçle karşılandı. Öte yandan Aydınlı esnafta tepkiye neden oldu. Aydın'da uzun yıllardır öğrenci yurdu işletmeciliği yapan Murat Kemal Yüce, önceden 13 Eylül olarak belirlenen tarihin en baştan hatalı olduğunu söyledi. Yüce, "Adnan Menderes Üniversitesi'nin açılış tarihinin 13 Eylül olarak belirlenmesi nedeniyle çok sayıda öğrenci önceden evlerini kiraladı. Otobüs ve uçak biletlerini aldı ancak erteleme kararı sonrası öğrenciler bütün planlarını yeniden yapmak zorunda kalacak" dedi. Senato'nun ilk açılış tarihini ve erteleme kararını eleştiren Yüce, " Aydın Adnan Menderes Üniversitesi okulların açılma tarihini 13 Eylül’den 4 Ekim tarihine aldı. Sebep olarak KYK yerleştirme sonuçlarını sebep gösterdi. Aileler uçak biletini aldı herkes Aydın yollarına düştü acele Böyle olacağı belliydi. Ülke de kaç üniversite senatosu 13 Eylül kararı almıştı merak ettim doğrusu.

Bu karar malumun ilanıdır lakin bu malum çok mağduriyet yaratmıştır "diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ad soyad
Ad soyad - 2 hafta Önce

Öğrenciyi yolunacak kaz olarak gören bu kesimin ne düşündüğü niçin önemli olsun ki. Üniversiteler şehirleri kalkındırmak için değildir. Öncelikli ve tek amacı eğitimdir.

SIRADAKİ HABER