banner47

ADÜ Rektörü Aldemir’den ev kiralarıyla ilgili açıklama

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla tavan yapan ev kiraları ve yurt ücretleriyle ilgili açıklama yapan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir, “Aydınlılar bu konunun çözümünde evlatlarımıza yardımcı olacaktır. Bu şehrin samimiyetine, vicdanına güvenimiz tam” dedi. 

ADÜ Rektörü Aldemir’den ev kiralarıyla ilgili açıklama
banner68

Salgın sürecinde normalleşmenin başlamasıyla üniversiteler de yüz yüze eğitim için tarihlerini belirledi. Okullarına geri dönmek için hazırlık yapan öğrenciler, artan yurt ücretleri ve ev kiraları nedeniyle adeta şok yaşadı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir, Aydın halkına çağrıda bulunarak öğrencilere yardımcı olunmasını istedi. 
Aldemir,  açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde el ele vererek toplumsal dayanışmanın en önemli örneklerinden birini gösterdik. Çocukluğumuzdaki mahalle sıcaklığını hiç kaybetmeyen şehir Aydın, şimdi de sınav arifesinde pandeminin tüm zorluklarına rağmen ülkemizin geleceğini kurmak için yükseköğretime adım atan çocuklarımızı kucaklayacak. Biliyoruz ki bu samimi şehir, öğrencilerimizi kendi çocuklarından ayırt etmeyecek. Belki bir tas sıcak çorba, belki samimi bir gülümseme ya da içten bir “nasılsın?”, bu şehre yakıştığı gibi, bu topraklarda hep var olacak. Aydınlı hemşerilerimiz, ev sahiplerimiz, yurt sahiplerimiz, halkımız Aydın’a yakıştığı gibi hep sevgi ve şefkatle evlatlarımızı ağırlayacak, mezun edip uğurlayacak” ifadelerine yer verdi. 
Aldemir sözlerini şöyle sürdürdü:
“Evlatlarımızın en çok yakındığı ev kiraları ve yurt ücretleri konusunda Aydın ve Aydınlılar, mutlaka bu şefkatle ve Aydın’a yakışan hassasiyetle, bu konunun çözümünde Aydın’ın bir aile olduğunu gösterecek, evlatlarımıza yardımcı olacaktır. Bu şehrin samimiyetine, bu şehrin vicdanına, bu şehrin insanlarına güvenimiz ve inancımız tam.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER