banner47

Adalet Bakanı Gül Aydın'a müjdeyi verdi: "Mevcut adliyenin 10 katı büyüklüğünde bir yer olacak"

Bir takım ziyaretler için Aydın'a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, şehre yapılacak adliye binasının ihalesinin önümüzdeki ay yapılacağını söyledi. Gül, "Mevcut adliyemizin 10 katı büyüklüğünde bir yer olacak" dedi.

Adalet Bakanı Gül Aydın'a müjdeyi verdi: "Mevcut adliyenin 10 katı büyüklüğünde bir yer olacak"
banner68

Aydın'a gelen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Valilik binası önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Şehre yapılacak adliye binasıyla ilgili bilgi veren Gül, "Aydın’ın Cumhurbaşkanımız liderliğinde her alanda yanındayız. Adliye alanı da biliyorsunuz ki Aydın'ımızın en önemli sorunu. Bu konuda çok önemli neticeler elde ettik. Aydın'ımıza yakışacak şekilde yaklaşık 100 bin metre kareye kullanım alanına sahip adliye projesini tamamladık. Önümüzdeki ay ihalesi yapılacak. Yer teslimi yapılacak inşaatına başlanacak. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanımız onayını verdi. Bütçesi hazırlandı.  Mevcut adliyemizin on katı büyüklüğünde bir yer olacak. Tüm vatandaşlarımızın hizmetlerini çok daha iyi alacağı şekilde yapacağız. Bundan dolayı da gururluyuz" ifadelerini kullandı.
"EN KISA ZAMANDA İNŞAAT BAŞLAYACAK"
Gül, "Milletvekililerimizle , teşkilatımızla uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve Aydın’a yakışır mimarisiyle projemiz tamamlandı. Artık ümit ediyorum en kısa zamanda inşaat başlayacak. Yine Söke, Bozdoğan, Germencik Adliyelerimizin de yapımın projesi tamamlandı. Nazili Adliyemizin genişletilmesi hususunda da çalışmalarımız devam ediyor. Adalet alanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER