banner47

23 milyonluk projede Başkan Güler imzası

Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’in girişimleri sonucunda ilçede başlatılan Enerji Nakil Hatları’nın yer altına alınması çalışmalarının ilk etabı olan Serdaroğlu ve Altıeylül mahallelerinde sona gelindi.

23 milyonluk projede Başkan Güler imzası
banner68

Serdaroğlu ve Altıeylül mahallelerinde 12 Milyon TL, Soğukkuyu ve Çarşı mahallelerinde 11 Milyon TL olmak üzere toplamda 23 Milyon TL maliyeti olan projenin 2. etabınında kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Geçtiğimiz günlerde proje ekibiyle bir araya gelerek ilçede devam eden çalışmalar ile ilgili son durum hakkında bilgi alan ve değerlendirmelerde bulunan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler; “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza yaptığımız başvurular sonucunda, güzide Köşk’ümüzde hayata geçirdiğimiz Enerji Nakil Hatları’nın yer altına alınması çalışmalarında önemli bir mesafe katettik. Yoğun çalışmalar sonucunda Serdaroğlu ve Altıeylül mahallelerimizde başlatılan çalışmalarda 3 ay gibi kısa bir sürede sona gelindi. Bu iki mahallemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların maaliyeti 12 Milyon TL. 11 Milyon TL maaliyeti olan ve çok yakında çalışmalara başlayacağımız Soğukkuyu ve Çarşı mahallelerimizle birlikte toplamda 23 Milyon TL’lik projemiz tamamlandığında elektrik hatlarının neden olduğu görüntü kirliliği ortadan kalkacak, meydana gelebilecek güvenlik sorunlarının ve enerji kesintilerinin önüne geçmiş olacağız. Köşk’ümüzü modern kentleşme yolunda ileriye taşıyacak olan bu projemizde vermiş oldukları desteklerden dolayı başta Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn. Fatih Dönmez olmak üzere, Aydın Milletvekillerimiz Sn. Mustafa Savaş’a, Sn. Metin Yavuz’a, Sn. Bekir Kuvvet Erim’e ve Sn. Rıza Posacı’ya şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER