banner47

Ülken'den lokanta ve kafe çağrısı: "Zararları karşılansın, çalışanların maaşını devlet ödesin"

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni koronavirüs tedbirleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ülken'den lokanta ve kafe çağrısı: "Zararları karşılansın, çalışanların maaşını devlet ödesin"
banner68
banner108

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; Gelinen bu durumun tek sorumlusu lokanta ve kafe işletmeleri olmamakla birlikte bu süreçten en fazla zararı bu işletmeler görmüştür. 1 yıldır devam eden süreç nedeniyle dayanacak hali kalmayan bu işletmelere aylık zararlarının ve çalışanlarına tam maaşlarının devlet tarafından ödenmesi gerektiği kanaatindeyim. Ayrıca bu ay sonu bitmesi planlanan kısa çalışma ödeneğinin de uzatılmasını talep etmekteyiz...

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında koronavirüs salgınıyla ilgili yeni kararları açıkladı. Erdoğan, Ramazan ayında lokanta ve kafe gibi işletmelerin kapatılacağını açıkladı. İşletmeler, bu süreçte paket servis olarak satışa devam edebilecek. Buna göre, Aydın’da da Ramazan ayı boyunca kafe, lokanta, restoran gibi işletmeler kapalı olacak Ramazan ayından sonra durum tekrar değerlendirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER