banner47

Özmen: Kahramanlarımızı minnetle yad ediyoruz

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Özmen, “İsimlerini bu toprağa altın harflerle yazmış; memleketimizi ve geleceğimizi korumak, çocuklarımızın daha güzel bir Türkiye'de yaşaması için terini, kanını ve canını hiç çekinmeden adamış kahramanlarımızı minnetle yad ediyoruz” dedi.

Özmen: Kahramanlarımızı minnetle yad ediyoruz
banner68
banner108

Özmen, şu ifadelere yer verdi:

Aziz milletimizin inancı, azmi ve kararlılığıyla hiçbir engel tanımayacağının, bağımsızlığı uğruna birlik ve beraberlik içinde her şartta zafere ulaşacağının müjdecisi, aziz milletimizin diriliş destanı, vatan uğruna hiç düşünmeden şahadete yürüyüşün adı Çanakkale Zaferi'nden 106 yıl sonra da aynı inanç, kararlılık ve ruhla geçmişimize, bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. İsimlerini bu toprağa altın harflerle yazmış; memleketimizi ve geleceğimizi korumak, çocuklarımızın daha güzel bir Türkiye'de yaşaması için terini, kanını ve canını hiç çekinmeden adamış kahramanlarımızı minnetle yad ediyoruz.

Bilinmelidir ki, aziz milletimiz, dünyaya 'Çanakkale geçilmez.' dedirten atalarımızdan bizlere kalan mirastan ilham ve kuvvet alarak, her daim ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme ve ülkemizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde 2023 ve 2024 hedeflerine ulaştırma gayreti içinde olacaktır. Bizlerde şerefle ve onurla yazılmış şanlı tarihimize ilelebet sahip çıkacak, kahramanlık ve fedakârlık timsali şehitlerimizden devraldığımız mirası, vatanımıza, birlik ve beraberliğimize sonsuza kadar sahip çıkacak olan gelecek nesillerimize emanet edeceğiz.

Son olarak belirtmek isterim ki vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan başta olmak üzere kutsallarımıza içerden ve dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu olduğunda "Sağına ve soluna bakmadan ben varım" bilinciyle geçmişte Çanakkale’de, dün 15 Temmuzda olduğu gibi göğsümüzü siper edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 106. yılı vesilesi ile geçmişten aldığımız ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun idraki ve her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşıma kararlılığı ile gerek Çanakkale’yi, Sakarya’yı, Dumlupınar’ı geçilmez yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi gerekse de 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde Çanakkale ruhunu tekrar canlandırıp hain darbecilere göğsünü siper ederek dur diyen canlarını ortaya koyarak şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER