banner47
r

Koronavirüs kısıtlamaları genişleyecek mi?

Koronavirüs kısıtlamaları genişleyecek mi?
banner68
banner108

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kısıtlamalar genişleyecek mi?" sorusuna "Bilim Kurulu'nda öyle bir şey yok. Bize söylenen 'şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9'dan itibaren pazartesi sabahı 5'e kadar eve kapanalım'. Dediği bu. Buna uyuyoruz" sözleriyle cevap verdi.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Dağlık Karabağ'daki zafer dolayısıyla düzenlenen törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, hem iç hem de dış politika, korona süreci ve ekonomi ile ilgili gelişmelere dair önemli mesajlar da verdi.

BİLİM KURULU'NUN TAVSİYELERİNE UYULUYOR

Gazetecilerden birinin "Hafta sonu kısıtlaması var ama genişlemesi söz konusu olabilir mi? Bazı bilim insanları vaka sayısının azaltılması için tamamen kapanmadan, 14 günlük bir sokak kısıtlamasından bahsediyor" sorusuna Erdoğan'ın yanıtı şu şekilde oldu: "Bizim Bilim Kurulunda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu'nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9'dan itibaren pazartesi sabahı 5'e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz"

"İNŞALLAH AŞI OLACAĞIM"

Kovid-19 aşısının yan etkilerinden endişe edenlerin olduğunun hatırlatılması üzerine ise Erdoğan, "Ben inşallah başladığımızda aşıyı olacağım" dedi.

"ÇİN AŞISINI YAPAN FİRMA, DÜNYAYA KENDİNİ İSPATLAMIŞTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çin aşısıyla ilgili endişeleri giderecek bir mesajınız da olur mu?" sorusuna ise şu ifadelerle yanıt verdi: "Şu anda biz Çin'le bu anlaşmayı yaptık. Çin'deki bu firma da dünyada kendini ispatlamış bir firma. Bunun dışında kendi çalışmamız var biliyorsunuz. Bir de malum Almanya'daki iki Türk'ün, yani Uğur Bey ve eşi Özlem Hanım'ın beraber yaptığı çalışma var; BionTech ve Pfizer çalışması. Üçlemiş olacağız o zaman ama ilk etapta elimize geçecek olan bu Çin'deki firmanın aşıları. Oradan gelecek olan ilk aşılarla adımı inşallah atalım diyoruz"

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER