banner47

Erdoğan açıkladı: Aydın'da hafta sonu yasakları geri geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısından ardından alının yeni tedbir kararlarına dair açıklamalarda bulundu. Aydın'da hafta sonları iki gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Erdoğan açıkladı: Aydın'da hafta sonu yasakları geri geldi
banner68
banner108

Aydın yeni açıklanan haritada vaka sayılarının artışı nedeniyle kırmızı renge döndü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine sonrası yaptığı açıklamada kırmızı renkteki illerde hafta sonu iki gün sokağa çıkma yasağının geri geldiğini açıkladı.

Buna göre, kırmızı renkte yer alan Aydın'da da hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısınnın ardından alınan yeni tedbir kararlarına dair yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

-Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.

Kırmızı kategorideki illerde sadece Pazar günü uygulanan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması artık Cumartesi ve Pazar günü olarak sürecektir.

-Buna karşılık lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye'de yüzde 50 kapasite ve belirlenen diğer kurallara uygun şekilde çalışabilecektir.

-Kapanma saati sonrası ve sokağa çıkma günlerindeki paket servis hizmeti mevcut haliyle devam edecektir. Ramazan ayında ise hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız.

-Bu mübarek ay boyunca ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servis ile sınırlandıracaktır.

-Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe gibi işletmelere mevcut desteklere ilave olarak bazı katkıları sağlayacağız.

-Nisan ve Mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı bin 500 lira nakdi ödeme yapacağız.

-Vatandaşlarımızdan bayram ile birlikte her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Türkiye fotoğrafına kavuşmak için bu süreci dikkatle ve hassasiyetle değerlendirmeye davet ediyorum” diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER