banner47
r

Aydın’da 5 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi

Aydın’da mutasyonlu virüs şüphesiyle KYK yurdunda karantinaya alınan 5 kişinin test sonucu pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerin yayılımın engellenmesi amacıyla çalışma başlattığı öğrenildi. 

Aydın’da 5 kişide mutasyonlu virüs tespit edildi
banner68
banner108

(MERVE ERİŞ)- Aydın’da geçen hafta mutasyonlu virüs şüphesi taşıdıkları gerekçesiyle KYK yurdunda karantinaya alınan kişilere testler uygulandı. 5 kişinin mutasyonlu virüs testinin pozitif çıktığı ancak türünün henüz tespit edilemediği öğrenildi. 
 “SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, sürecin dikkatli bir şekilde takip edildiği ve ekiplerin yayılımı önlemek için gayret gösterdiği belirtildi.
Açıklamada, “Mutasyonlu 5 tane hastamız var. Hangi mutasyon türünden olduğuna dair sonuçlar henüz gelmedi ancak mutasyonlu oldukları netleşti. KYK yurdumuzda bu hastaların takiplerini yapıyoruz. İlde yayılımının olmaması için bütün ekiplerimiz gayret gösteriyorlar. Bunların üzerine tekrar yeni vakalar çıkmadı. Ne kadar erken vatandaşlarımızı izole edersek, o kadar yayılımı engellemiş olacağız. Şu anda ek bir tehlikemiz yok. İl Sağlık Müdürlüğü olarak süreci yakından takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER