banner47

AKUT yaraları sarmaya devam ediyor

Kuşadası AKUT Temsilciliği İzmir depreminden etkilenen ailelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kuşadası’nda depremden olumsuz etkilenen 100 aileye destek paketi dağıtıldı.

AKUT yaraları sarmaya devam ediyor
banner68
HABERİN GALERİSİ
GALERİ İÇİN TIKLA

GALERİ İÇİN TIKLA

Turkey Mozaik Foundation ve Kahane Foundation’ın finansmanı ile hazırlanan İzmir Depremi Acil Destek Fonu projesi geçtiğimiz günlerde hayata geçirildi.  

AKUT gönülleri proje kapsamında temin edilen ürünler ile zor durumdaki ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek destek paketleri hazırladı. Hijyen paketleri gene AKUT gönüllülerinin emeği ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.


İzmir Depremi’nden olumsuz etkilenen ailelerin tespit edilmesi ve bu ailelere ulaşılmasında Kuşadası Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ile Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden destek alındı.
 
Paket içerisindeki ürünler belirlenirken pandemi koşulları da dikkate alındı. Ailelerin temel temizlik ihtiyaçları arasında yer alan; sabun, şampuan, diş macunu, bulaşık deterjanı, peçete gibi ürünlere ek olarak kişisel hijyen ürünleri de unutulmadı. Dağtılan destek paketlerinde koronavirüs salgınına karşı maske ve kolonya da yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139