Aydın Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Başkan Özlem Çerçioğlu yönetiminde ikinci kez Kuşadası’nda gerçekleştirildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Kuşadası PERA Düğün salonunda toplandı. Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. oturumunda gündeme alınan çoğunluğu imar konusu ile olan 47 madde ve ek gündem maddelerinin bazıları ilgili komisyonlara havale edildi.

“TARIM ARAZİLERİNE GÜNEŞ PANELİ KOYACAĞIZ”

Aydın’da otomobil şarampole devrildi: 1 yaralı Aydın’da otomobil şarampole devrildi: 1 yaralı

Toplantıda Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçimlerde Şanlıurfa'yı almaları halinde kentte yaşayan çiftçilere ücretsiz elektrik sağlanacağı yönündeki vaadinin Aydın'da uygulanmasıyla ilgili AK Parti Grup Sözcüsü Mustafa Arı tarafından sunulan talebe verdiği yanıt dikkat çekti.

Başkan Çerçioğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ne söyledi, sizin ifadelerinizle aynısını kullanıyorum, 'Urfa Büyükşehir Belediyesi'nin bize verin' diye başladı. O yerel seçimlerden önce hangi seçimler var? Genel seçimler var değil mi? Bu ne demek? Dostlarımızla beraber iktidar olduğumuzda okuduğunuz siz eksik okuduğunuz, onu da tamamlayayım 'Kullanılmayan Şanlıurfa'da tarım arazisi olmayan yerlere güneş panelleri koyarak çiftçimizin kullanacağı enerji ücretsiz olarak vereceğini' ifade etti. Önce iktidar olacağız, ondan sonra sadece Şanlıurfa'da değil, Aydın'da da kullanılmayan tarım arazilerine güneş enerjisi panellerini kurarak çiftçimizi bu zor günlerinde, gerçekten girdi maliyetleri o kadar yüksek ki, sadece elektrik değil, enerji maliyeti değil, bunun yanında tohumluktan tutun birçok maliyete kadar ciddi anlamda yüksektir. Evet, iktidar olduğumuzda sadece Şanlıurfa değil 81 vilayette kullanılmayan tarım arazilerine güneş panellerini koyacağız. Hiç kimsenin endişesi olmasın arkadaşlar. Genel başkanımızın da ifade ettiği gibi, sandığı getirin bana hizmet nasıl edilirmiş tak tak göreceksiniz.