banner47

Sosyal medyada terör seviciliği yapan 4 kişi gözaltında

Kıskıvrak yakalandılar

Sosyal medyada terör seviciliği yapan 4 kişi gözaltında
banner68
banner108

Söke’de sosyal medyadan terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ileri sürülen 4 kişi gözaltına alındı.

Terör örgütü PKK ile kırsal alanda mücadele kararlılıkla sürerken, şehir merkezlerinde de terör seviciliği yapanlara yönelik çalışmalara devam edildi.

Söke’de terör örgütü PKK’yı öven paylaşımlar yapan 4 kişi gözaltına alındı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ve Söke İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada sosyal medya üzerinde PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün propagandası yaptıkları tespit edilen 4 şahıs yakalandı.
Söke İlçe Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "Emniyet görevlilerimizce PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün Sosyal Medya üzerinden propagandasının yapılmasına yönelik olarak yapılan araştırmalarda 1991 doğumlu E.Y, 1999 doğumlu O.B, 1992 doğumlu A.A ve 2002 doğumlu A.A isimli şahısların sosyal medya üzerinden paylaşım ve propaganda yaptıkları tespit edilmiştir. Adli Makamlardan alınan yakalama ve arama kararına istinaden şahıslar yakalanarak, haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte Söke Cumhuriyet Başsavcılığına sevkleri yapılmıştır. İlçemiz genelinde her türlü Terör Örgütüne yönelik mücadele, kararlılıkla devam ettirilmektedir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER