banner47

Salih Yılmaz olayında flaş gelişme

Cesedi toprağa gömülü halde bulunmuştu

Salih Yılmaz olayında flaş gelişme
banner68
banner108

Efeler'de cesedi toprağa gömülü halde bulunan Salih Yılmaz'ın (21) iki arkadaşı hakkında veriilen beraat kararı, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından bozuldu. Hakan Akay ve Ali Berk Sarıkaya yeniden hakim karşısına çıkacak.

Olay, 26 Ocak 2017'de Efeler'e bağlı Danişment Mahallesi'nde meydana geldi. Dağlık alanda gezen bir grup vatandaş, toprakta gömülü bir ceesedin parçasını gördü.
İhbar üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede, cesedin bir süredir kayıp olan 21 yaşındaki Salih Yılmaz'a ait olduğu belirlendi. Başlatılan soruşturma kapsamında Yılmaz'ın arkadaşları Hakan Akay ve Ali Berk Sarıkaya tarafından dağlık alana gömüldüğü ortaya çıktı. 
Tutuklanan iki sanık hakkında, Aydın 1'nci Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Sanıklar 15 Mayıs 2018'de verilen kararla 'delil yetersizliğinden' beraat etti.
Salih Yılmaz'ın ailesi ise karara İzmir Bölge Adliye Mahkemesi'nde (BAM) itiraz etti. Dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi, bilirkişi raporu alınmaması ve bir tanığın kovuşturma aşamasında dinlenmemesi nedeniyle dosyayı esastan bozdu.
Hakan Akay ve Ali Berk Sarıkaya, önümüzdeki günlerde Aydın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıkacak. 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 23:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER