banner47

‘Operasyon var’ deyip 23 bin lira dolandırdılar

Dolandırıcıların inanılmaz oyunu

‘Operasyon var’ deyip 23 bin lira dolandırdılar
banner68
banner108

Efeler’de yaşayan Çağlar A. (25), kendisini arayıp ‘operasyon var’ diyen telefon dolandırıcılarının hesabına 23 bin lira yatırdı. Ailesi, oğullarının dolandırıldığını anladı ancak telefonu sürekli meşgul olan Çağlar A.’ya ulaşamadı. Çağlar A., kötü haberi kendisine gönderilen mesajla aldı.

Olay, Efeler’de öğle saatlerinde meydana geldi. Köprülü-Veysipaşa Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan Çağlar A. (25), telefon dolandırıcılarının son hedefi oldu. Çağlar A.’yı arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıtıp, 23 bin lira aldı.

‘OPERASYON VAR’ DEDİLER

Çağlar A.’yı arayan bir kişi, terör örgütüne operasyon yapılacağını ancak hesaplarının terör örgütü ile ilişkilendirildiğini söyledi. Örgüte operasyon yapabilmek için hesabındaki 23 bin lirayı farklı bir hesaba aktarmasını isteyen dolandırıcılar, bir süre farklı adreslerde dolaştırdıkları Çağlar A.’yı bankaya yönlendirerek 23 bin lirayı havale ettirdi.

AİLESİ ANLADI ANCAK ULAŞAMADI

Oğullarından uzun süre haber alamayan aile, telefonla aradıkları Çağlar A.’nın sürekli başka biriyle görüşmesinden şüphelendi. En yakın polis merkezine giden aile, dolandırıcılık şüphesiyle başvuruda bulundu. Görevli polis memurları Çağlar A.’ya kısa mesaj atarak durumu iletti. Mesajı gören Çağlar A., dolandırıldığını çok geç anladı.

İhbar üzerine Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık/Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER