banner47
r

Hakkında 83 tane suç kaydı bulunan dolandırıcı öyle bir şey yaptı ki!

Aydınlı işbirlikçi kıskıvrak yakalandı

Hakkında 83 tane suç kaydı bulunan dolandırıcı öyle bir şey yaptı ki!
banner68
banner108

Muğla’nın Datça ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, alışverişe gelen müşterilerin kartlarını kopyalayarak para çeken esnaf ile Didim’deki işbirlikçisi yakalandı. 
Edinilen bilgiye göre; Datça İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden 6 mağdurun, kredi kartlarından bilgileri dışarısında para çekildiğini belirtmeleri üzerine başlatılan soruşturmada ilçede balıkçılık yapan S.K. (34) ile Didim'de balıkları aldığı Y.A’nın (28) suça karıştığı tespit edildi.

DATÇA'DAN DİDİM'E UZANAN DOLANDIRICILIK

Alışveriş için gelen şahısların kartlarını “Bu pos makinesi arızalandı, diğerinden geçeceğim” yalanıyla kopyalayarak hesaplarından para çektiği tespit edilen şüphelilerin yakalanması için düzenlenen operasyon sonucu Datça’da S.K. ve Didim’de ise işbirlikçisi Y.A. yakalandı. 

KART KOPYALAMA CİHAZINI DİDİM'Lİ İŞBİRLİKÇİNİN VERDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Datça’da esnaflık yapan S.K., İlçe Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadede Didim’de alışveriş yaptığı Y.A. tarafından kendisine kart kopyalama cihazı verdiğini itiraf etti. Şahsın işyerinde yapılan aramada pos makinesi görünümlü kart kopyalama makinası, aracında ise 3 gram uyuşturucu ve evinde ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Datça Adliyesine çıkarılan S.K., mahkemece tutuklanarak Muğla Kapalı Cezaevine gönderildi. 

83 TANE SUÇ KAYDI OLAN İŞBİRLİKÇİ DATÇA'YA GÖTÜRÜLECEK

Didim’de yakalanan ve yapılan soruşturmada 83 tane suç kaydının olduğu anlaşılan işbirlikçi Y.A’nın Datça’ya getirildikten sonra adli makamlara sevk edileceği öğrenildi. Yapılan araştırmada şüphelilerin ev ve işyerlerinde isimsiz kopyalanmış çok sayıda kart ele geçirildi. Şuana kadar hesaplarından yaklaşık 15 bin lira çekilmiş olduğunu iddia eden 6 müştekinin emniyete başvurduğu ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER