banner47

Fabrika yangınında flaş gelişme! 4 saat sonra…

Yangın'da flaş gelişme!

Fabrika yangınında flaş gelişme! 4 saat sonra…
banner68
banner90

Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu yaklaşık 4 saat sonra kontrol altına alınabildi.  

Aydın'ın Germencik ilçesinde bir süt ürünleri işleme tesisinde yangın çıktı. Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Ak Gıda Süt İşleme Tesisi'nde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede tüm fabrikaya yayıldı. İtfaiye ekiplerinin zorlukla müdahale ettiği yangın sırasında bina içinden patlama sesleri duyuldu.

Fabrikadan yükselen alev ve dumanların ilçe merkezinden de görülmesi sonrası çok sayıda vatandaş olay yerine geldi. Güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, tesis yakınına girişleri kapattı. Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından takviye gelen ekipler de yangına müdahale etti. Fabrikanın bazı duvarları, itfaiye ekiplerinin müdahalesini kolaylaştırması amacıyla iş makinesi yardımıyla yıkıldı.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve Germencik Kaymakamı Ayhan Işık da olay yerine geldi.

Gazetecilere açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, 19.30'da başlayan yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Adanır, "Geldiğimizde yangın kısa sürede büyümüş ve özellikle güney kısmında yoğunlaşmıştı. Ambalaj ve kolilerin olduğu yerde daha çok yoğun ateş başlamıştı. İçeride ise bazı tüplerin patlamasıyla yangın daha da büyümüştü. Şu an yangını kontrol altına aldık. Yangın küçük bir bölgede devam ediyor ama orayı da kısmen kontrol altına aldık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 01:07
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER