banner47

'Beline krem süreceğim' deyip otele götürdü

Başına gelmeyen kalmadı!

'Beline krem süreceğim' deyip otele götürdü
banner68
banner108

Efeler’de yaşlı ve hasta kişileri hedef alan Halil İbrahiim A. (49), bel ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran yaşlı adamı yardım etme bahanesiyle kandırdı. ‘Beline krem süreceğim’ diyerek otele götürdüğü adamın yaklaşık 2 in lirasını çalan hırsızın daha önce de aynı yöntemle 2 bin 500 lira çaldığı ortaya çıktı. 10 suç dosyası bulunan Halil İbrahim A., Güven Timleri tarafından yakalandı.

Efeler’de hasta ve yaşlı kişilerin durumun faydalanarak hırsızlık yapan Halil İbrahim A. yakalandı.

Hakkında hırsızlık, güveni kötüye kullanma ve dolandırıcılık gibi suçlardan 10 ayrı kayıt bulunan Halil İbrahim A.’nın, tanıştığı yaşlı hastaları kandırarak paralarını çaldığı öğrenildi.

KREM SÜRMEK İÇİN OTELE GÖTÜRDÜ

İlk olayda, Ziya K. (75), bel ağrısı şikayetiyle Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Halil İbrahim A., burada Ziya K.’nin yanına yaklaşarak muhabbet kurdu. Daha sonra kendisinde çok iyi bir krem olduğunu ve bel ağrısına iyi geldiğini söyleyen Halil İbrahim A., yaşlı adamı ilçe merkezindeki bir otele götürdü.

Ziya K. ceketini ve gömleğini çıkarıp yatağa uzanırken, Halil İbrahim A. ceketi alarak otelden kaçtı. Ceketin cebinde toplam değeri 2 bin liraya yakın olan 500 lira, bir çeyrek altın ve cep telefonu olduğu öğrenildi.

HASTA BAKICISI OLDU, PARASINI ÇALDI

Halil İbrahim A.’nın daha önce de Antalya’dan Aydın’a gelip Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören Durmuş E.’yi (83)dolandırdığı anlaşıldı. Halil İbrahim A.’nın yardım etme bahanesiyle yaşlı adamın odasına kadar çıktığı, bir anlık boşluğundan faydalanıp 2 bin 500 lirasını çaldığı belirlendi.

GÜVEN TİMLERİ ŞÜPHELENİNCE…

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı Güven Timleri, yaptıkları çalışma sırasında şüphelendikleri Halil İbrahim A.’yı durdurdu. Üstünden kimlik çıkmayan Halil İbrahim A.’nın kuzeninin kimlik bilgilerini vererek kurtulmaya çalıştığı ancak yalanın kısa sürede açığa çıktığı öğrenildi.

10 suçtan kaydı bulunan Halil İbrahim A.’nın aynı zamanda Denizli Cezaevinden firar ettiği ortaya çıktı.

İşlemlerinin ardında Aydın Adliyesi'ne sevk edilen Halil İbrahim A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER