banner47
r

Aydınlılar o sarrafı arıyor! 20 milyonu alıp kaçtı mı?

3 gündür haber alınamıyor

Aydınlılar o sarrafı arıyor! 20 milyonu alıp kaçtı mı?
banner68
banner108

Efeler'de Ramazan Paşa Mahallesi Doğu Gazi Bulvarında dükkanı bulunan 25 yıllık sarraftan 3 gündür haber alınamıyor. Polis, kayıp olan sarrafı arıyor.
Ramazan Paşa Mahallesi Doğu Gazi Bulvarı üzerinde 25 yıldır sarraflık yapan M.C. (46) iş yerindeki altın ve mücevheratı toplayarak kayıplara karıştı. İki gündür iş yeri kapalı olan sarrafın iddiaya göre piyasaya yaklaşık 15 milyon lira borcu olduğu belirtildi. Alacaklı kişilerin şikayeti üzerine iş yerine gelen icra memurları değer tespiti yaparak tutanak tuttu. Çarşı esnafının anlatımlarına göre M.C.nin müşterilerinden değişik miktarlarda aldığı paraları altın piyasasındaki hareketlere göre değerlendirdiği ve elde ettiği kazançla ortadan kaybolduğu öne sürüldü. Kimilerine göre bu rakamın 15 milyondan fazla olduğu da belirtilirken çarşı esnafı da 25 yıllık esnaf M.C.nin kaybolmasının ardından şaşkın olduklarını ifade ettiler.

Doğugazi Bulvarı'nda kuyumculuk yapan M.C'den yaklaşık 1 milyon lira alacağı olan bir vatandaşın avukatı, icra memurlarıyla birlikte dükkana gitti.

İş yerinin kapalı olmasından dolayı çilingir yardımıyla girilen kuyumcudaki raflarda herhangi bir altın olmayınca içerideki kasaya el konuldu.

Daha önce M.C'ye altınlarını emanet eden bazı vatandaşlar ise dükkanın kapalı olduğunu görünce şaşkınlık yaşadı.

Müşterilerden Raşit Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kendisine ulaşamıyoruz. Eşim, gelinim ve oğlumun altınları vardı. Yaklaşık 100 bin lira değerindeydi. Ne yapacağımı bilemiyorum." dedi.

Müşterilerden Ali İçten ise annesine ait 17 bin lira değerindeki altının kuyumcuda bulunduğunu, dünden beri M.C'den haber alamadıklarını ifade etti.

Çevredeki esnaf, kuyumcu dükkanının 3 gündür kapalı olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
m s
m s - 2 yıl Önce

mahsum s nu muhabirine yaptığı açıklamada, "Kendisine ulaşamıyoruz. Kardaş nı nişanlı ,ve yengem altınları vardı. Yaklaşık 45 bin lira değerindeydi. Ne yapacağımı bilemiyorum." Lütfen getirsinler

SIRADAKİ HABER