banner47
r

Aydın’daki ilkokulda şok yaşatan olay

Aile şikayetçi oldu

Aydın’daki ilkokulda şok yaşatan olay
banner68
banner108

Efeler’de bulunan Yedieylül İlkokulu 1. sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Armağan Bacak'ın arkadaşları tarafından darp edildiği iddia edildi. Anne Yeliz Bacak okul çıkışı çocuğun darp edildiğini ve ağladığını görünce rapor alarak döven çocuklardan ve okul idaresinden şikayetçi oldu.

Olay, 13 Aralık Perşembe günü Yedieylül İlkokulu’nda meydana geldi. Anne Yeliz Bacak sabah 1. sınıfa giden oğlu Armağan Bacak’ı okula bırakarak ayrıldı.

Akşam okul çıkışı oğlunun yüzünde darp izlerini gören anne, kimin yaptığını öğrenmek için okul idaresiyle konuştu.

Burada bir yanıt alamadığını belirten anne Bacak, “Okulda kimin darp ettiği belli değil. Ancak diğer öğrenciler tarafından darp edildiği belli. Yüzünde sağ yanağında morluklar ve vücudunda darbe var. Onu o halde görünce şok oldum. Biz onu eğitim alsın diye gönderiyoruz, dayak yesin diye değil. Kimseden bir yanıt alamayınca önce Aile Sağlık Merkezine giderek darp raporu aldık. Daha sonra Aydın Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldum. Oğlumu bu duruma kimlerin getirdiğinin bulunmasını istiyorum. Sonuçta okulda güvenlik kameraları var. Darp edildiği için okula gitmek istemiyor. Pazartesi (dün) okula gitmedi. Bugün ise derslerinden geri kalmaması için zorla ikna ederek yolladım. Çocuğumu döven çocuklardan ve okul idaresinden şikayetçi oldum. Çocuğu dövdükleri an beni arayabilirlerdi. Çocuğumu okuldan almaya gittiğimde onu ağlayarak buldum. Çocuğun yüzünde ve vücudunda tırnak izleri görünce çok üzüntü duydum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER