banner47

Aydın merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda 15 kişilik şantaj çetesi çökertildi

AYDIN MERKEZLİ OLARAK İSTANBUL, MUĞLA VE ANTALYA’DA POLİS GERÇEKLEŞTİRDİĞİ EŞ ZAMANLI OPERASYONLA ÇÖKERTİLEN ÇEK SENET, TEHDİT VE ŞANTAJ ÇETESİNİN GÖZALTINA ALINAN 15 ÜYESİNDEN 10’U TUTUKLANDI

Aydın merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda 15 kişilik şantaj çetesi çökertildi
banner68
banner90

Aydın merkezli olarak İstanbul, Muğla ve Antalya’da polis gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonla çökertilen çek senet, tehdit ve şantaj çetesinin gözaltına alınan 15 üyesinden 10’u tutuklandı.

Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında tehdit, şantaj, mala zarar verme suçlarını işleyen çeteye yönelik çalışma başlatıldı. Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü koordinesinde Aydın merkezli olarak İstanbul, Muğla ve Antalya’da eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi. Operasyonlarda çete üyesi 15 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 tabanca, 750 adet mermi, 4 boş senet, dijital materyaller ele geçirildi.

Didim Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden M.Ö, N.Ö, B.Ö.M, K.B, F.K, A.S, L.E, D.E, A.K, S.G ve Y.H tutuklandı. Diğer 5 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Zanlıların, çeşitli yollarla şantaj yaptıkları insanlardan zorla para temin ettiği öğrenildi.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER