banner47

Aydın'ı sarsan haber!

4 ay sonra ortaya çıktı

Aydın'ı sarsan haber!
banner68

Bozdoğan'da babası ile birlikte yaşayan 9.sınıf öğrencisi 14 yaşındaki K.D’nin durumundan şüphelenen öğretmenleri,Sosyal hizmetler müdürlüğüne ihbarda bulundu. Evde inceleme yapan yetkililer, K.D'nin babası olan H.D(60)'nin 1 arkadaşı tarafından taciz edildiği, 2 arkadaşı tarafından ise tecüvüze uğradığını anlatınca, Bozdoğan'da gözaltına alınan 4 şüpheliden K.Ç.(65) ve O.D.(52) tutuklanarak Nazilli E Tipi Kapalı Cezaevine sevk edildi. Diğer küçük kızın babası H.D(60) ile N.Ç.(60) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, 4 ay önce Bozdoğan'ın Cumhuriyet mahallesinde meydana geldi. 4 yıl önce annesini kaybeden 14 yaşındaki K.D, 3 ablasının evlenmesi üzerine, alkol bağımlısı olan babası H.D ile yaşamaya başladı.

Babasının şiddetine maruz kaldığı öğrenilen K.D.'nin okula devamsızlık yapmasından dolayı şüphelenen öğretmeni, durumu Aydın Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bildirerek ihbarda bulundu.

İlçeye gelen kurum yetkilileri küçük kızın babası H.D ile görüşerek evde incelemelerde bulundu. H.D'nin, kızı K.D'ye bakmakta zorlandığını, devlet tarafından bakımının üstlenmesini talep etmesi üzerine, küçük kız Aydın'da bulunan Sevgi Evi'ne yerleştirildi.

4 AY SONRA ORTAYA ÇIKTI

Yaklaşık 4 ay önce Efeler'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı bir Sevgi Evi'nde yaşamına devam eden ve eğitimini Aydın'da bir okulda öğrenimini sürdüren K.D, aylar sonra kurumda görevli bulunan çalışana yaşadıklarını anlattı. Babasının eve arkadaşlarını getirdiğini, arkadaşlarıyla içki içtiğini, 3 arkadaşından birinin tacizine 2'sinin de tecavüzüne uğradığını belirtmesiyle, iğrenç tecavüz olayı 4 ay sonra ortaya çıktı.

Kurum yetkililerinin Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına ihbarda bulunması üzerine Bozdoğan Başsavcılığa intikal eden olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Bozdoğan Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine Bozdoğan Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerin düzenlediği operasyonla 4 kişi gözaltına alındı.

K.D’nin babası H.D(60), K.D'ye taciz ettiği belirlenen N.Ç,(60) ile tecavüz ettikleri iddia edilen K.Ç (65) ve O.D(52) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Cumhuriyet Savcısının tutuklama talebi sonucu Bozdoğan Sulh Ceza Hakimliğinde hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden, küçük kızın babası H.D, ve N.Ç. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, kıza tecavüz ettikleri iddia edilen K.Ç. ve O.D. tutuklanarak Nazilli E tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER