banner47

Aydın'daki cinayetin zanlılarına rekor ceza

Aydın bu vahşeti konuşuyor

Aydın'daki cinayetin zanlılarına rekor ceza
banner68
banner90

Çine’de tecavüz ettikleri Muharrem Özcan’ı demir boru ile dövüp öldürdükten sonra aracın içerisine bağlayıp yakan 3 sanık hakkında rekor ceza istendi. Sanıklar, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 29 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanacak.

Olay, Çine’ye bağlı Yolboyu Mahallesi yakınlarında 13 Ekim 2018’de meydana geldi.

Köylülerin yanmış araç ihbarı üzerine Kır Mevkisi’nde giden jandarma ekipleri, yanan aracın içerisinde bir erkek cesedi buldu.

Başlatılan soruşturma kapsamında A.D., Ö.O. ve U.D. gözaltına alındı. Zanlılardan Ö.O. ve U.D., aralarında daha önceden husumet bulunan Muharrem Özcan’a fiili livata yoluyla cinsel saldırıda bulunup darp ederek öldürdüklerini anlattı. Zanlılar, delilleri yok etmek amacıyla Özcan’ı bağladıkları aracı ateşe verdiklerini itiraf etti.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, Aydın 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2 KEZ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Cumhuriyet Savcısı, sanıklar Ö.O. ve U.D.’nin, canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme, nitelikli mala zarar verme, cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ile nitelikli cinsel saldırı suçlarından, 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 8 yıldan 29 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi.

Sanıklardan A.D.’nin de 1 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 6 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

3 sanığın yargılanmasına, önümüzdeki günlerde Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER