banner47

"Alıcık'ın en büyük tanığı Devlet Bahçeli"

FETÖ davasında flaş açıklama

"Alıcık'ın en büyük tanığı Devlet Bahçeli"
banner68
banner90

FETÖ/PDY davasında hakim karşısına çıkan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın ardından avukatı Fahri Maden savunma yaptı. Av. Maden, “Alıcık’ın örgüte en ufak yakınlığı olsa, MHP tarafından bir daha aday gösterilmezdi. Müvekkilin en büyük tanığı Devlet Bahçeli’dir” dedi.

Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın avukatları Fahri Maden, Semih Akgün, Çağrı Türkmen ve Mevlüt Burak Kaptan savunma yaptı.

Av. Fahri Maden savunmasında, müvekkilinin FETÖ/PDY ile bağlantısının olmadığını, mahkeme huzurunda dinlenen tanıkların da somut bir bilgi sunmadığını söyledi. Haluk Alıcık’ın MHP içerisinde siyaset yapan bir kişi olduğunu vurgulayan Maden, MHP’nin FETÖ örgütü tarafından hedef alındığını hatırlattı.

“GENEL MERKEZ SÜREKLİ İZLİYOR”

Haluk Alıcık’ın 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimde adaylığının Perşembe günü kesinleştiğini belirten avukat Fahri Maden, Alıcık’ın en büyük tanığının Devlet Bahçeli olduğunu belirtti. Maden, şu ifadeleri kullandı:

“Müvekkilimin Nazilli Belediye Başkan adaylığı dün kesinleşti. Adaylık sürecinde de zaten durumu MHP Genel Merkezi tarafından izlenmektedir. Eğer örgüte en küçük yakınlığı olsa, yeniden aday gösterilmezdi. Bu bakımdan en büyük tanığı, her ne kadar burada dinlenemeyecek olsa da Devlet Bahçeli’dir.”

ALICIK'TAN İLK AÇIKLAMA! TIKLA İZLE

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER