banner47
r

AK Parti'li Metin Yavuz'dan AYBA çıkışı

"Eksiklerini gidereceklerine algı yapıyorlar"

AK Parti'li Metin Yavuz'dan AYBA çıkışı
banner68
banner108

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen'le birlikte İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz'ı ziyaret etti. Ziyarette Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı evde bakım hizmetleri kuruluşu AYBA'nın faaliyetlerinin yasaklanması ile ilgili konuşan Yavuz, AYBA'nın ruhsatı olmadığı halde sağlık hizmeti verdiğini, bu nedenle iki kişinin sağlık sorunları yaşadığını söyledi. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin eksik ruhsatı almak yerine algı yaymaya çalıştığını savunan Yavuz, şu ifadeleri kullandı: 

"Karacasu’da iki kişi, yanlış uygulama nedeniyle sağlık sorunları yaşadı. İl Sağlık Müdürlğü tarafından yapılan denetimlerde, AYBA’nın ruhsatsız olarak sağlık hizmeti verdiği tespit edildi. İkaz edilmelerine rağmen Cumhurbaşkanımız tarafından verilen talimatla AYBA’nın hizmetlerinin engellediğini öne sürüyorlar. Hemen eksiklerini tamamlayıp çalışmalarını yapmaları lazım. Ancak Büyükşehir eksiklerini tamamlamak yerine sokakta böyle bir algı yaymaya çalışıyor.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 33 tane ekibimiz var Aydın’da. 140’a yakın personelimiz var. Vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılayacak durumdayız. Büyükşehir evde bakım ile evde sağlığı karıştırıyor. Evde sağlık ruhsata tabi olan bir uygulamadır. Personelin yeterliliği olması lazım. Karacasu’daki iki ailede yaşanan olumsuzluklarla ilgili, vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Büyükşehir adım atmadı. Karacasu Kaymakamlığımız tarafından ailelere gerekli yardımlar yapılıyor. 51 tane eğitimli personeli olduğunu iddia ediyorlar. Şoförler dahi 19 kişilik liste vermişler İl Sağlık Müdürlüğüne. Evde sağlık hizmetini kim verecek? Sokaktaki algı tamamen yanlıştır. Bu işi zaten devletimiz yapmaktadır. 444’lü bir hattımız var. 7/24 hizmet verilmektedir. Ancak Büyükşehir yanlış algı yaymaya çalışıyor. Bunun bir an önce düzeltilmesi lazım. Özlem hanım kendine seçimler için algı sağlamaya çalışıyor. Zaten devlet bu hizmeti 2006’dan beri veriyor. Yazıktır, günahtır. Cumhurbaşkanının en önem verdiği şey sağlık. Sayın Cumhurbaşkanı için bu söylenemez. Ben sosyal belediyeciliğe inanan biriyim. Hakikaten ruhsatlı bir şekilde yapsa, takdir ederim."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezer aksoy
Sezer aksoy - 2 yıl Önce

Sayin millet vekili evde bakimini var diyorsunuz benim annem sekiz aydir yatalaksekiz aydiriki defa geldiler ikinci gelis lerinde 4 gun aramamizdan sonra ancak geldilergeldilerde ne yaptilar sadece tansiyonolctuler biz aybasayesinde hastamizabaktiriyorduk benim hastam karnidan petle beslemiyor her gun kan sulandiriciigneleri varpansumani varbunlari sadece ayba bakiyor sontadan tahris oldu enfeksin kaptidefalarca ataturk devlethastanesi evde bakimi birturlu ulasamadik sontasini emekli hemsire tanidi k sayesinde telefoda tarifiuzerine kendimiz cikardikheye teen rapor cikamak icinsigortaliolmamiza ramen devlet hastanesinde 2 yuz lira parayatirdim oyle cikartim yuzde doksan bes hastam icinsayin vekilim bu olaaylarindenetlensin bence bizlericok madur biratiniz ben suan hastamin ignelerini pansumanini yaptiramiyorum

SIRADAKİ HABER