Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından saat 12.00 itibarıyla 528 lira seviyesinde işlem görüyor. Temmuz ayından sonra ilk kez bu seviyeleri gören gram altının fiyatı ABD'den gelen enflasyon açıklamasının ardından hızla yükselişe devam ediyor.

Dün altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü önceki kapanışın yüzde 2,4 üzerinde 524 liradan tamamladı.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından, saat 12.00 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,8 üzerinde 528 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 862 lira, Cumhuriyet altını da 3.544 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın hemen üzerinde 1.796 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, bugün altının ons fiyatındaki yatay seyre karşın dolar kurundaki artışın yurt içinde altın fiyatlarının yükselmesine sebep olduğunu kaydetti.

Dolar/TL, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,8 artışla 9,15 seviyesinde bulunuyor.

Sürücüler dikkat! Google Maps’ten yeni özellik Sürücüler dikkat! Google Maps’ten yeni özellik

Bugün piyasaların yönü açısından ABD Merkez Bankası ve Avrupa Merkez Bankası yetkililerinin konuşmalarının önem taşıdığını aktaran analistler, veri tarafında ise yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ABD'de Üretici Fiyat Endeksi’nin izleneceğini kaydetti.