Merkez bankalarının enflasyonla mücadele için faiz artırımına gitmeleri, Fed'in faiz artırım tarihinin Mart ayında olacağı ihtimalinin artması, Omicron varyantının hızla yayılması altın fiyatlarında düşüşe neden oldu.

Altın fiyatlarında sert Fiyat hareketleri görülüyor. Küresel piyasalardaki enflasyonun bastırılması için merkez bankalarının faiz artırım hamlesinde bulunması, Fed'in faiz artırma hamlesinin yaklaşması ve koronavirüsün Omicron varyantının hızla yayılması piyasalarda endişeye neden oldu.

Piyasalarda en büyük etken ise son günlerde Fed oluyor. Fed'in faiz artırmasının yaklaşması Altın fiyatlarını olumsuz etkiledi.

Efeler'de pamuk toplama ücreti belli oldu Efeler'de pamuk toplama ücreti belli oldu

Güne 1788 dolardan başlayan ons altın gün içinde en düşük 1787 dolar, en yüksek 1793 dolar seviyesini gördü. Günün ilk saatlerinde 1791 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GRAM ALTIN SAKİN SEYREDİYOR

Gram Altın fiyatları da denge bulmaya çalışıyor. Döviz kurlarındaki hareketle yön bulmaya çalışan gram altın güne 794 liradan başladı. Gün içinde en düşük 791.2 lira, en yüksek de 800.6 lirayı gördü. Bugün 795.4 lira seviyesinde işlem görüyor.